Hakkımda

Fotoğrafım
izmir, karşıyaka, Turkey
Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz? Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar.Hayat kısadır.Öyleyse hayatınızı sevin.Mutlu olun ve gülümsemeye devam edin. Sadece kendiniz için yaşayın ve; konuşmadan önce dinleyin, yazmadan önce düşünün, harcamadan önce kazanın, dua etmeden önce bağışlayın, incitmeden önce hissedin, nefret etmeden önce sevin, vazgeçmeden önce çabalayın, ölmeden önce yaşayın. Hayat budur.Onu hissedin,onu yaşayın ve ondan hoşnut olun.

20 Şubat 2009 Cuma

mutlu olun

2009 EL KİTABISAĞLIK: 1. Çok su için. 2. Kahvaltıyı kral, öğle yemeğini prens ve akşam yemeğini de dilenci gibi yiyin.3. Ağaçlarda ve bitkilerde yetişen yiyecekleri daha çok vefabrikalarda üretilen yiyecekleri daha az yiyin.4. 3 E ile yaşayın -- Energy, Enthusiasm, and Empathy (enerji ve duygu paylaşımı).5. Meditasyon, yoga ve dua yapacak zaman yaratın.6. Daha çok oyun oynayın.7. 2008'de okuduğunuzdan daha fazla kitap okuyun .8. Her gün en az 10 dakika sessiz olarak oturun.9. 7 saat uyuyun.10. Hergün 10-30 dakika yürüyüş yapın. Ve yürürken gülümseyin.KİŞİLİK: 11. Hayatınızı başkalarınki ile karşılaştırmayın. Onların seyahatinin ne hakkında olduğuna dair hiçbir fikrin yok. 12. Kontrol edemeyeceğiniz olumsuz düşüncelere veya şeylere sahip olmayın. Bunun yerine enerjinizi olumlu şekilde şu an için harcayın.13. Kendinizi fazla abartmayın; sınırlarınızı bilin.14. Kendinizi çok da ciddiye almayın; kimse yapmıyor.15. Kıymetli enerjini gevezelikle, dedikoduyla boşa harcama.16. Uyanık iken daha fazla hayal kurun.17. Kıskançlık, çekememezlik zamanın boşa harcanmasıdır. İhtiyacınız olan herşeye zaten sahipsiniz. 18.Geçmiş meseleleri unutun. Partnerinizin geçmiş hatalarını hatırlatmayın. Bu durum mevcut mutluluğunuzu bozar.19.Hayat, birisine kin duyarak zamanı boşa harcamak için çok kısadır. Kimseden nefret etmeyin. 20.Geçmişinizle barış yapın ki, şimdiki zamanı bozmasın. 21.Senden başka hiç kimse senin mutluluğundan sorumlu değildir. 22.Hayatın bir okul olduğunu ve öğrenmek için burada olduğumuzu unutmayın. Problemler, cebir dersi gibi gelip giden, ancak aldığımız derslerin bir ömür boyu devam ettiği eğitim programının bir parçasıdır.23.Daha fazla gülümseyin ve gülün.24.Her tartışmayı kazanmak durumunda değilsiniz. Aynı fikirde olmamak için anlaşın.SOSYAL YAŞANTI: 25. Ailenizi sık arayın. 26. Her gün diğerlerine iyi bir şey verin.27. Herkesi herşey için affedin. 28. 70 yaşından büyük ve 6 yaşından küçük kimselerle vakit geçirin. 29. Hergün en az 3 kişiye gülümseyin ve tanımadığınız en az 1 kişiye "GÜNAYDIN" deyin.30. Başkalarının senin hakkında ne düşündüğü seni ilgilendirmez. 31. Hasta olduğun zaman işin sana bakmamalı. Arkadaşların bakmalı. Onlarla temasta olun.HAYAT: 32. Doğru şeyi yapın..33. Faydalı, güzel veya neşe dolu olmayan herşeyden uzak durun.34. TANRI herşeyi iyileştirir.35. Bir durum iyi veya kötü olsun, nasılsa değişecektir.36. Nasıl hissettiğinizin önemi yok, haydi kalkın, giyinin ve ortaya çıkın.37. En iyisine henüz sıra gelmedi.38. Sabah canlı olarak uyandığınız zaman, bunun için TANRI'ya şükredin.39. Maneviyatınız daima mutludur. Öyleyse mutlu olun:))))
yine bir alıntı yapıyorum arkadaşım hakkını helal etsin çok hoşuma gitti çünkü bu ara affedici olmam lazım diye düşünüyorum

5 yorum:

 1. merhaba,
  iade-i ziyarete geldim:))
  üstekki yazıyı gördüm, çok beğendim. bir kısmını zaten yapıyormuşum da hepsini yapabilsem süper olurmuş:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. merhaba,
  iade-i ziyarete geldim ben:))
  oğlanları gördüm. maşallah dedim:))
  yazı da çok hoşuma gitti.
  hepsini yapabilsek ne hoş olur aslında.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. dikkate alinmasi gereken bir yazi bencede gülüm,cok dogru sözler,...

  YanıtlaSil
 4. hoşgeldin zeynepçim evet hepsini yapabilsek ne güzel olurdu

  YanıtlaSil
 5. aşkınaycım teşekkürler hayatım bencede dikkate alınmalı

  YanıtlaSil

sevgili ziyaretçi yakışıklı bir imza atın emi