Hakkımda

Fotoğrafım
izmir, karşıyaka, Turkey
Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz? Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar.Hayat kısadır.Öyleyse hayatınızı sevin.Mutlu olun ve gülümsemeye devam edin. Sadece kendiniz için yaşayın ve; konuşmadan önce dinleyin, yazmadan önce düşünün, harcamadan önce kazanın, dua etmeden önce bağışlayın, incitmeden önce hissedin, nefret etmeden önce sevin, vazgeçmeden önce çabalayın, ölmeden önce yaşayın. Hayat budur.Onu hissedin,onu yaşayın ve ondan hoşnut olun.

8 Ocak 2009 Perşembe

ANNE NE DEMEK

*Yenilen her lokmadan sonra alkış kıyamet koparan,şenlik havasına bürünendir.* Çıkan her pirinç tanesi diş için tüm hısım akrabaya telefon açandır.* Tüm hafta hayalini kurduğu pazar kahvaltısına oturup asla yiyemeden kalkandır.* Sabaha kadar kırk sefer uyanarak,sabah kalkıp zombi gibi işe gitmektir.* İşten eve geç gelmenin vicdan azabıyla bebeklerinin yanına kıvrılıp saatlerce koklayandır.* Tatil yapamamanın kitabını yazandır.* Eskiden hergün uğradığı kuaförünün yolunu unutandır.* Çaydanlığın kapağı ile pet şişeyi kapatmaya çalışandır.* Parça pinçik olmuş pazar gazetesini birleştirip okumaya çalışandır.* Gecenin bir yarısı gözü kapalı süt ısıtıp,gözü kapalı geri dönendir.* Saatlerce leblebi parmaklı ayakları öpmekten sonsuz keyif alandır.* Temcid pilavı tadındaki baby tv yi seyretmektir.* Bebek şef şarkısı söyleyerek,fırsat bu fırsat deyip birşeyler yedirmeye çalışmaktır.* Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak,mısırı tanelere ayırmaktır.* İşten yeni gelmiş ve içeri ilk adımı atmışken,"Anne atttaaaaa" sözleriyle çark edip,en yakın parkın yolunu tutmaktır.* Anne demek bebek havuzunda yüzmektir.* Başka bir anneyi nerede görürse görsün "Seni çok iyi anlıyorum tatlım "bakışı atandır.* Aşı takvimini ezbere bilendir.* Kazara kendi için alışverişe gidip nasıl olduysa bebek kıyafeti dolu poşetlerle geri dönendir.* Ne kadar sert olursa olsun hayır demeyi beceremeyendir.* İşe yetişmek için düğmelerini bahçede ilikleyendir.* Uyduruk ninni besteleyendir.* Çantasında sürekli Oyuncak ,ıslak mendil ve kreker taşıyandır.* Son teknoloji telefonu denize atıldığında ,diken diken olmuş her bir saçına rağmen,annecim telefonlar yüzemez diyebilendir.* Anne demek eskisinden bin kat daha güçlü olmak demektir.* Anne demek hayatının sonuna kadar ve sonunun da ötesinde birileri için endişelenmektir.* Anne demek iki küçük melekle,gururla, küçük dağları ben yarattım edasında yürüyebilmektir.* Anne demek yüreyini parçalara bölüp herbir parçayı özenle onlara sunmaktır.* Anne demek 9 ay karnında taşımak değil,ömrünün sonuna kadar yüreğinde taşımaktır.


Ya resmen ben ve biliyorum ki aslında hepimiz :)

11 yorum:

 1. Anne olmak çok yüce bir duygu.
  Allah her isteyene nasip etsin inşallah.

  YanıtlaSil
 2. evet aneolmak dünyanın en mukades duygusu

  YanıtlaSil
 3. evet katılıyorum sana canım

  YanıtlaSil
 4. amin dilek hanım amiin ama lütfen allahım isteyenlere en önce

  YanıtlaSil
 5. teşekkür ederim güler ablacım hoşgeldin aramıza

  YanıtlaSil
 6. çok güzel olmuş doğrusu....

  YanıtlaSil
 7. sakinecigim, yukaridaki fotograflara yorum yazacaktim ama yoruma kapali sanirim, maile acik gozukuyo, o yuzden buraya yazayim dedim..

  Canim benim ya sen hic degismemissin, Allah askina hamile iken hic mi kilo almadin yaa, masaallah sana...Yusuf Arslan i her gordugumde sasiriyorum zatan, masallah cok yakisikli bi cocuk olmus, kocaman olmus, eee abi de oldu ne de olsa dimi ama ;)

  YanıtlaSil
 8. Evet canım benim anne olmak gerçekten çok farklı bi duygu Allah her isteyene nasip etsin bu duyguyu

  YanıtlaSil
 9. ayşeciim hamileyken 13 kilo aldım halen fazlalık var ama böyle söylemen beni nasıl mutlu ediyor anlatamam.sana katılıyorum şimdi insan çocuk doğurunca kiloları ve üzerine olmayan kıyafetleri takıntı haline geliyor:(
  yusuf arslanı sormaaaaolgun yavrum benim
  ayy canım yaaa nasılda özlemişim keşke yakın olsakta görüşebilsek....

  YanıtlaSil
 10. Resimler çok yakışmış sayfana canım helal olsun ne demek sevgiler...

  YanıtlaSil
 11. Ne güzelde dile getirmissin,vallahi hem duygulandim,hem güldüm,iste aynen anlattigin gibi canim bizler buyuz,...sevgiler,....

  YanıtlaSil

sevgili ziyaretçi yakışıklı bir imza atın emi